Yurt dışı eğitim 8-17 yaş arası öğrencilere düzenlenen yaz okullarından, yurtdışı dil okullarına ve yüksek lisansa kadar oldukça geniş bir yelpazede değerlendirilebilecek fırsatlardan birisi.

 

Türkiye’deki bir çok okul için ayrılabilecek bütçelerle yurtdışında eğitim mümkün hale geldi. Artık velilerin çocukları için tatil planlarının arasında yurtdışında bir yurtdışı yaz okulları varken, üniversiteye yeni adım atacak olan ya da master yapacak olan gençlerin aklında da yurtdışında üniversite eğitimi almak var. Yurtdışı eğitim için artan ilginin sebeplerini sıralayacak olursak;

 

undefined

 

* Yurtdışında alınan diploma ve sertifikaların birçoğu Dünya çapında geçerliliğe ve prestije sahip.

* Yabancı dil öğrenmek veya çok daha iyi şekilde konuşmak için bulunmaz bir fırsat.

* Farklı eğitim metotlarını öğrenme ve deneyim şansı sunması.

* Dünyaya daha farklı bir pencereden bakmayı sağlayabilecek bir deneyim olması.

* Farklı kültürleri tanımak ve iletişim becerilerini geliştirme imkanı vermesi.

* Yurtdışında çalışma fırsatı ve iş deneyimi edinmeye imkan tanıması.

* Dünya’nın en gözde ülkelerinden vatandaşlık alma şansının olması.

* Yepyeni bir sosyal çevre edinebilme.

* Dünya’nın en çok merak edilen yerlerini görebilmek, hatta ve hatta buralarda yaşayabilmek.

* Türkiye’deki bir çok vakıf üniversitesinden çok daha makul ücretlerle, hatta ücretsiz olarak Dünya’nın en iyi üniversitelerinde eğitim alabilecek olmak.

* Sadece yurtdışı eğitim için verilen burslardan yararlanabiliyor olmak.

 

Sizin de aklınızda Yurtdışı Eğitim Nedir?, Nasıl Gidilir?, Hangi Programa ya da üniversiteye başvurmalıyım? gibi sorular varsa Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sorularınızı cevaplamak için kapılarımız ardına kadar açık.

 

Yurtdışı eğitim danışmanlığı, yurtdışı eğitim programlarına katılmayı düşünen öğrenci ve velilere bilgi vermek amacındadır. Yurtdışı eğitim, yurtdışı dil okulları, yurtdışında üniversite ve yurtdışında master ... gibi farklı programlar hakkında bilgi almak için siz de bizi arayabilir veya Yurtdışı eğitim başvuru formu ile bilgi talep edebilirsiniz.